Nogomet

Hamza Čataković zabio novi gol za Trenčin (VIDEO)

Hamza Čataković je drugi dio slovačke Fortuna lige počeo na najbolji mogući način.

Bh. napadač koji se proteklih sedmica povezivao i sa povratkom u FK Sarajevo je zabio u remiju Trenčina i Dunajske Strede, 3:3.

Čataković je odigrao vrlo dobar meč. Prije pogotka je umalo postigao eurogol prekrasnim udarcem sa 20-ak metara, da bi u 70. minuti lijepo “poklopio” loptu i zatresao mrežu. Gol pogledajte na 5:19 video priloga.

Inače, Trenčin je bio blizu pobjede nad trenutno drugoplasiranom ekipom prvenstva, ali su bez punog plijena ostali golom iz penala u 94. minuti kada je pogodio Ramirez.

Ovom 24-godišnjaku je to bio šesti gol u sezoni. Njegov tim se trenutno nalazi na 8. mjestu sa 19. bodova i prema svemu sudeći će u trećem dijelu sezone igrati Ligu za opstanak.

Izvor: Sportsport.ba