Čitaj.ba

U službi naroda!

Donosimo raspored utakmica Evropskog prvenstva

Poslije sinoćnjih baraž utakmica poznati su sastavi svih grupa na predstojećem Evropskom prvenstvu, a samim tim i raspored utakmica.

Kontinentalni šampionat biće otvoren susretom Italije i Turske u okviru grupe A koji će da bude odigran u Rimu 11. juna naredne godine, a počeće u 21 čas.

Evo i rasporeda ostalih susreta grupne faze po danima:

12. jun: grupa A: Vels – Švajcarska (Baku, 15 časova), grupa B: Danska – Finska (Kopenhagen, 18), Belgija – Rusija (Sankt Peterburg, 21).

13. jun: grupa D: Engleska – Hrvatska (London, 15), grupa C: Austrija – Sjeverna Makedonija (Bukurešt, 18), Holandija – Ukrajina (Amsterdam, 21).

14. jun: grupa D: Škotska – Češka Republika (Glazgov, 15), grupa E: Poljska – Slovačka (Dablin, 18), Španija – Švedska (Bilbao, 21).

15. jun: grupa F: Mađarska – Portugal (Bukurešt, 18), Francuska – Njemačka (Minhen, 21).

FOTO:
FOTO:

16. jun: grupa B: Finska – Rusija (Sankt Peterburg, 15), grupa A: Turska – Vels (Baku, 18), Italija – Švajcarska (Rim, 21).

17. jun: grupa B: Danska – Belgija (Kopenhagen, 18), grupa C: Ukrajina – Sjeverna Makedonija (Bukurešt, 15), Holandija – Austrija (Amsterdam, 21).

18. jun: grupa E: Švedska – Slovačka (Dablin, 15), grupa D: Hrvatska – Češka Republika (Glazgov, 18), Engleska – Škotska (London, 21).

19. jun: grupa F: Mađarska – Francuska (Budimpešta, 15), Portugal – Njemačka (Minhen, 18), grupa E: Španija – Poljska (Bilbao, 21).

20. jun: grupa A: Italija – Vels (Rim, 18), Švajcarska – Turska (Baku, 18).

21. jun: grupa C: Sjeverna Makedonija – Holandija (Amsterdam, 18), Ukrajina – Austrija (Bukurešt, 18), grupa B: Rusija – Danska (Kopenhagen, 21), Finska – Belgija (Sankt Peterburg, 21).

22. jun: Češka Republika – Engleska (London, 21), Hrvatska – Škotska (Glazgov, 21).

23. jun: grupa E: Slovačka – Španija (Bilbao, 18), Švedska – Poljska (Dablin, 18), grupa F: Njemačka – Mađarska (Minhen, 21), Portugal – Francuska (Budimpešta, 21).

Utakmice osmine finala igraju se 26. juna u Amsterdamu (18) i Londonu, 27. juna u Budimpešti (18) i Bilbaou (21), 28. juna u Kopenhagenu (18) i Bukureštu (21), te 29. juna u Dablinu (18) i Glazgovu (21).

Četvrtfinalni dueli su na rasporedu 2. jula u Sankt Peterburgu (18) i Minhenu, te 3. jula u Bakuu (18) i Rimu (21).

Prvi polufinalni meč biće odigran 6. jula, drugi dan kasnije, a oba meča igraju se u Londonu sa početkom u 21 čas.

Finale je takođe u prijestonici Engleske 11. jula, a startovaće u 21 čas.

Izvor: Agencije
Pratite nas:
Follow by Email
Facebook
Twitter