Subota, 03 Lipanj 2017 23:29

Kraljevi ispisali historiju: Real savladao Juventus i odbranio naslov prvaka Evrope

Fudbaleri Real Madrida ispisali su historiju. Pobjedom protiv Juventusa u večerašnjem finalu Lige evropskih prvaka postali su prva ekipa u historiji moderne Lige prvaka (od 1992. godine) koja je obranila naslov prvaka Evrope.

Juventus je sjajno otvorio utakmicu. Gonzalo Higuain pokušao je u dva navrata, u 2. i 3. minuti, ali je njegove pokušaje uspio zaustaviti golman Reala.

Navas je bio na velikim mukama i u šestoj minuti. Miralem Pjanić sjajno je ukrotio jednu loptu i šutirao sa distance, ali je čuvar mreže Kraljeva krajnjim naporom zaustavio njegov pokušaj.

I kako ti biva u fudbalu, uslijedila je kazna. Real se probudio i preko Ronalda u 20. minuti stigao u vodstvo. Odbrana Stare dame ostavila je malo slobodnog prostora Portugalcu, koji je to iskoristio na najbolji način i prevario Buffona za veliko slavlje Kraljeva.

Juve se nije predavao, nastavio je sa napadima prema golu Navasa. Prvo je pokušao Pjanić, čiji udarac je izblokiran nakon slaloma kroz odbranu Reala. Ipak, u 27. minuti italijanski prvak je izjednačio.

Higuain je spustio loptu Mandžukiću, a hrvatski reprezentativac uhvatio je makazice I spektakularno pogodio za 1:1.

Na isti način na drugoj strani pokušao je Ronaldo, ali nije bio precizan. Do odlaska na odmor pokušao je i Pjanić, no njegov ”volej” izblokirala je odbrana Reala.

Real je u nastavku krenuo agresivnije, a već u 48. minuti zaprijetio je Isco. No, previše je oklijevao i odbrana Juventusa otklonila je opasnost. Pokušao je i Modrić iz daljine, no Buffon se nije dao prevariti.

Ipak, Juve se raspao od 61. do 64. minute, kada su Casemiro i Ronaldo pogađali za nedostižnih 3:1.

U finišu susreta crveni karton je dobio rezervista Cuadrado i tada je postalo izvjesno da će Real odbraniti naslov najbolje ekipe u Evropi. Tačku na "i" stavio je Asensio u 90. minuti kada je pogodio za 4:1.

Pjanić je igrao do 71. minute, kada je izašao zbog povrede koljena. Nadamo se da povreda nije ozbiljnije prirode i da će biti spreman za kvalifikacioni meč protiv Grčke koji je na rasporedu 9. juna na Bilinom polju.