Nedjelja, 09 Travanj 2017 18:12

Džumhur nije uspio: Haaseu pripala višesatna drama u Zenici

Nevjerovatan meč u Zenici odigrali su danas Damir Džumhur i Robin Haase.

Bosna i Hercegovina je poražena od Holandije u drugom kolu Prve grupe Euro-afričke zone Davis Cupa.

Robin Haase je nakon velike drame u Zenici dobio najboljeg bh. tenisera sa 3:2, po setovima 5:7, 3:6, 7:6, 6:2, 4:6, nakon tri sata i 53 minute velike borbe.

Damir Džumhur je gubio sa 2:0 u setovima, holandski teniser je u trećem setu imao prednost od 4:0, ali tada se naš teniser probudio, odigrao fantastične minute i stigao do velikog preokreta i slavio u tie-breaku sa 7:6.

U četvrtom setu Džumhur stiže do breaka u četvrtom gemu, nakon čega sigurno osvaja svoj servis za 4:1. Haase je smanjio na 4:2, ali Džumhur osvaja dva naredna gema i dobija set rezultatom 6:2.

U odlučujem petom setu Haase stiže do breaka u trećem gemu i dolazi do 2:1, ali Džumhur se već u narednom gemu revanšira Holanđanina i oduzima mu servis sa 2:2. Haase pravi break i u sedmom gemu petog seta i stiže do 4:3, nakon čega je na svoj servis stigao do 5:3. Narednim gem je pripao Džumhuru, nakon čega je Haase servirao za pobjedu. Bio je siguran za pobjedu Holanđana, koji su se plasirali u play-off za Svjetsku grupu.